Fotolens.pl

  • Fotografia
  • Dzika przyroda
  • Magiczne światło
  • Inspiracje
  • Pasja

O mnie

Nazywam się Marcin Nawrocki,

Mieszkam w Kutnie, mieście położonym w centralnej Polsce. Jestem członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody – Okręg Łódzki .

Fotografią interesuję się od momentu, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem aparat w rękach mojego przyjaciela . Pierwszy wspólny poranek i tak zacząłem poznawać świat przyrody o świcie. Fotografia na początku była moją pasją, ale od roku 2000 stała się sposobem na życie.

Najpierw  fascynowało mnie światło o poranku, mgliste krajobrazy, a także makrofotografia. Jednak od czterech lat, staram się fotografować dzikie zwierzęta, co   wymaga większego poświecenia.

Dużo czasu spędzam w specjalnie przygotowanych czatowniach, czekając godzinami na zwierzęta. To uczy pokory i cierpliwości. Pierwszym drapieżnikiem jakiego udało mi się sfotografować, był bielik. Ten piękny ptak, stał się moim znakiem rozpoznawczym w świecie fotografii przyrody.

Większość zdjęć na stronie zostało wykonanych na terenie Polski podczas moich podróży oraz specjalnie organizowanych plenerów fotograficznych. Jednak najlepsze kadry udaje mi się wykonać, kiedy jestem sam na sam z przyrodą. Szczególnymi miejscami, w których szukam inspiracji są parki narodowe i krajobrazowe. Obecnie fotografuję aparatem cyfrowym Canon.

Zapraszam do obejrzenia świata widzianego moimi oczyma.

Masz pytania lub potrzebujesz zdjęć?

e-mail

marcin@fotolens.pl

Telefon

+48 508 062 650